Главная Новости Прайс-лист О магазине Как купить? Оплата/Доставка Корзина Контакты  
  Авторизация  
 
Логин
Пароль

Регистрация   |   Мой пароль?
 
     
  Покупателю шин  
  Новости  
Banwar

Наша сеть партнеров Banwar. Новое казино "Пари Матч" приглашает всех азартных игроков в мир больших выигрышей и захватывающих развлечений.

  Опрос  
 
Летние шины какого производителя Вы предпочитаете использовать?
 Michelin
 Continental
 GoodYear
 Dunlop
 Nokian
 Fulda
 Bridgestone
 Hankook
 Kumho
 Другие

Всего ответов: 1035
 
     
  Добро пожаловать в наш новый всеукраинский интернет-магазин!  

Які правила буксирування транспортних засобів в РФ

  1. Порядок буксирування транспортного засобу
  2. Яка швидкість допускається при буксируванні ТС
  3. Чи можна перевозити пасажирів у буксированому транспортному засобі
  4. Яке відстань повинна бути між буксированим і буксируються автомобілем
  5. В яких випадках буксирування ТЗ заборонена

Наша сеть партнеров Banwar

Якщо автомобіль втрачає здатність рухатися самостійно через поломки або через повного витрачання запасу палива, його потрібно евакуювати, і часто єдиним варіантом є буксирування автомобіля. У Правилах дорожнього руху, затверджених Постановою Уряду РФ № 1090 від 23 жовтня 1993 р можливість буксирування передбачена і регулюється вона в розділі 20 «Буксирування механічних транспортних засобів». Розглянемо докладніше які правила буксирування транспортних засобів в РФ на які моменти цих правил слід звернути увагу в першу чергу.

Для початку треба уточнити, що мається на увазі під механічним транспортним засобом. Згідно п. 1.2 Правил дорожнього руху, механічним транспортним засобом називається транспортний засіб, що приводиться в рух двигуном. У тому числі в цю категорію входять трактори і будь-які самохідні машини.

У тому числі в цю категорію входять трактори і будь-які самохідні машини

Порядок буксирування транспортного засобу

Правила дорожнього руху передбачають деякі обмеження, що застосовуються до водія транспортного засобу, який здійснює буксирування. Згідно п. 20.2 (1) ПДР, буксирування може здійснювати тільки водій, не менше 2 років має водійське посвідчення на право керування автомобілем.

Під час буксирування допускається використання як жорсткої, так і гнучкого зчеплення.

Жорстке зчеплення являє собою спеціальний пристрій з підвищеною жорсткістю, наприклад трикутник, металева штанга або трапеція з вушками. Завдяки жорсткості, використання жорсткої зчіпки надає більшу зручність і, як наслідок - безпеку буксирування.

Однак в реальних умовах набагато простіше здійснити буксирування на гнучкому зчепленні. Наявність гнучкого зчеплення в багажнику автомобіля не потрібно ПДР, проте трос не займає багато місця, тому у багатьох в багажнику він є. Власне, гнучкою зчіпкою називається з'єднання транспортних засобів за допомогою троса або канатної стрічки. Відповідно до Основних положень по допуску ТЗ до експлуатації (п. 9) при буксируванні автомобіля на гнучкому зчепленні повинні бути присутніми попереджувальні пристрої у вигляді прапорців або щитків розміром 20 на 20 см з нанесеними по діагоналі смугами шириною 5 см червоного і білого кольору з світлоповертальною поверхнею.

9) при буксируванні автомобіля на гнучкому зчепленні повинні бути присутніми попереджувальні пристрої у вигляді прапорців або щитків розміром 20 на 20 см з нанесеними по діагоналі смугами шириною 5 см червоного і білого кольору з світлоповертальною поверхнею

Незалежно від виду зчіпки, за кермом буксированого транспортного засобу повинен знаходитися водій, за винятком випадку, коли конструкція жорсткого зчеплення здатна забезпечити прямолінійний рух автомобіля, що буксирується строго по траєкторії буксирує (див. п. 20.1 ПДР).

Згідно п. 7.1 ПДР на буксирі автомобілі під час буксирування повинна бути включена аварійна сигналізація. Якщо аварійна сигналізація несправна або відсутня, на задній частині автомобіля, що буксирується необхідно закріпити знак аварійної зупинки відповідно до п. 7.3 ПДР.

Так само п. 19.1 ПДР вимагає при буксируванні в темний час доби або, якщо видимість недостатня (незалежно від освітлення дороги) і в тунелях обов'язкове включення габаритних вогнів на буксирі транспортному засобі для його позначення.

Яка швидкість допускається при буксируванні ТС

Максимально допустима швидкість руху при буксируванні транспортного засобу вказана в п. 10.4 ПДР. Незалежно від якості дорожнього покриття швидкість буксирування не повинна перевищувати 50 км / год.

Чи можна перевозити пасажирів у буксированому транспортному засобі

Знаходження пасажирів в буксируемом автомобілі дозволяється, згідно з п. 20.2 ПДР, тільки в кабіні легкового автомобіля, що буксирується на зчепленні. Під час буксирування автобуса, тролейбуса або вантажівки знаходження в них пасажирів не допускається. Для вантажного автомобіля заборона діє відносно знаходження людей в кузові вантажівки, в кабіні перебувати можна. Якщо буксирування здійснюється методом часткового навантаження, перебування пасажирів в кабіні, кузові буксируваного транспортного засобу не допускається, так само як не допускається перебування людей в кузові тягача.

Яке відстань повинна бути між буксированим і буксируються автомобілем

Говорячи про те, які правила буксирування транспортних засобів в РФ, слід зазначити, що відстань між транспортними засобами при буксируванні регламентується Правилами дорожнього руху (п. 20.3). Під час буксирування на жорсткому зчепленні відстань не повинна перевищувати 4 м. Якщо буксирування здійснюється на гнучкому зчепленні, відстань повинна бути від 4 до 6 м.

Треба брати до уваги, що мінімальна відстань позбавляє огляду водія буксированого транспортного засобу, а надто велика відстань позбавляє керованості через те, що буксирується автомобіль може занадто сильно відхилятися від траєкторії буксирує автомобіля (тягача).

В яких випадках буксирування ТЗ заборонена

Випадки, при яких буксирування не допускається, встановлені в п. П. 20.4, 24.9 ПДР і в розділі 3 Додатка № 1 до ПДР:

  1. Якщо у буксирі автомобіля не працює рульове управління. В цьому випадку буксирування дозволяється тільки методом часткового навантаження;
  2. При одночасної буксирування декількох ТС;
  3. Якщо буксируваний автомобіль не оснащений працює гальмівною системою, тобто гальмівна система не здатна зупинити автомобіль навіть при русі на мінімальній швидкості, і одночасно його фактична маса більше, ніж половина фактичної маси тягача. (Якщо фактична маса менше, буксирування дозволяється на жорсткому зчепленні або методом часткового навантаження);
  4. При ожеледі заборонена буксирування на гнучкому зчепленні;
  5. Забороняється участь в буксируванні мототранспортних двоколісних засобів без бокового причепа в якості тягача і на буксирі ТС. Точно таке ж правило діє щодо мопедів, за винятком буксирування мопедом причепа, призначеного для експлуатації разом з ним;
  6. Буксирування заборонена в зоні дії знаку «рух з причепом заборонено» (3.7).

Кодекс адміністративних правопорушень РФ (ч. 1 ст. 12.21) передбачає покарання за порушення правил буксирування у вигляді штрафу в розмірі 500 руб.

 
  Обзор категорий  
 
Шины
 
     
 
  Специальное предложение  
   
     
     
Доставка осуществляется в города:
Александрия, Белая Церковь, Белгород-Днестровский, Бердичев, Бердянск, Борисполь, Боярка, Бровары, Бердичев, Васильков, Винница, Вознесенск, Горловка, Днепродзержинск, Днепропетровск, Донецк, Житомир, Запорожье, Евпатория, Ивано-Франковск, Измаил, Изюм, Каменец-Подольский, Керч, Кировоград, Ковель, Комсомольск, Конотоп, Краматорск, Кривой Рог, Кременчуг, Ильичевск, Луганск, Лубны, Луцк, Львов, Павлоград, Мариуполь, Миргород, Мелитополь, Мукачево, Николаев, Нежин, Никополь, Новая Каховка, Новоград - Волынский, Нововолынск, Одесса, Обухов, Павлоград, Пирятин, Прилуки, Полтава, Первомайск, Ровно, Славянск, Симферополь, Смела, Стрий, Сумы, Севастополь, Северодонецк, Тернополь, Ужгород, Умань, Харьков, Хмельницкий, Херсон, Феодосия, Чернигов, Черновцы, Южноукраинск, Ялта.

© 2009 - 2010 Интернет-магазин автотоваров и запчастей авто34

Каталог украинских интернет-магазинов